Regulamin sklepu

 

Serwis www.propagandarowerowa.com jest własnością firmy PROPAGANDA KAROL JAKUBICKI z siedzibą w Warszawie przy ulicy Czarnomorskiej 13 o numerze NIP: 113 242 26 32 oraz numerze REGON: 360348690. Wszystkie produkty oferowane w sklepie są wolne od wad fizycznych i zostały legalnie wprowadzone do handlu na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Wszystkie podane ceny są cenami brutto.
 
I Założenia ogólne

 1. Regulamin określa zasady składania zamówień oraz sprzedaży towarów przez sklep internetowy www.propagandarowerowa.com.
  2. Przed rejestracją i złożeniem zamówienia zostaną Państwo poproszeni o potwierdzenie zapoznania się z niniejszym regulaminem oraz akceptację jego warunków.
  3. Jeżeli dla danej promocji zostanie sporządzony odrębny regulamin przed złożeniem zamówienia na produkty promocyjne mogą Państwo zostać poproszeni o potwierdzenie zapoznania się z Regulaminu Promocji oraz akceptację jego postanowień.
  4. Propagandarowerowa.com prowadzi sprzedaż wyłącznie za pośrednictwem sieci Internet.
  5. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.

  II Prezentacja produktów

 2. Produkty prezentowane na stronie internetowej sklepu www.propagandarowerowa.pl nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
  2. Sklep dołożył wszelkich starań, aby publikowane dane były wolne od uchybień lub błędów.
  3. W przypadku niezgodności towaru z opisem lub fotografią oraz gdy produkt jest uszkodzony klient proszony jest poinformować o tym obsługę Sklepu.
  4. Wszystkie ceny podane w ofercie zawierają podatek VAT.
  5. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu, bądź wprowadzania w nich zmian. Zmiany te nie dotyczą zamówień przyjętych do realizacji.
  6. Wszystkie informacje tekstowe oraz zdjęcia produktów znajdujące się w Sklepie są chronione prawami autorskimi. Zabrania się ich kopiowania i rozpowszechniania, używania do celów handlowych oraz do prezentacji na innych stronach internetowych bez zgody właściciela.
  7. Wszystkie znaki towarowe marki i nazwy zostały wykorzystane wyłącznie 
  w celach prezentacji produktów i są własnością producenta.

  III Rejestracja klientów

 3. Złożenie zmówienia możliwe jest zarówno dla nowych klientów jak i po zarejestrowaniu użytkownika. Rejestracja jest bezpłatna i odbywa się poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie sklepu.
  2. W wyniku rejestracji dochodzi do zawarcia umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną za uprzednim potwierdzeniem przez klienta zapoznania się z niniejszym regulaminem oraz akceptacją jego warunków.
  3. Rejestracji mogą dokonać osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych i podmioty gospodarcze.
  4. Dane osobowe naszych klientów zbierane są wyłącznie na potrzeby sklepu i przetwarzane w celu realizacji działalności gospodarczej firmy oraz marketingu bezpośredniego własnych produktów lub usług, jeżeli przetwarzanie danych osobowych w ten sposób nie narusza praw i wolności osoby, której dane dotyczą z zachowaniem wymogów zabezpieczenia danych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U 1997 nr 133 po. 833) o ochronie danych osobowych, Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – dalej zwanym RODO oraz ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.).
 4. Klient może w każdej chwili rozwiązać umowę o świadczenie usług drogą elektroniczną poprzez usunięcie Konta klienta lub wysłanie oświadczenia o rozwiązaniu umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną.
  6. Rozwiązanie umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną nie odnosi żadnego skutku w stosunku do zawartych umów sprzedaży, chyba że sklep i klient zgodnie postanowią inaczej.

 

IV Procedura składania zamówień

 1. Zamówienia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną poprzez stronę www.propagandarowerowa.pl przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
  2. Zamówienia realizowane są w dni robocze w godzinach 11:00-19:00
  3. Osoba składająca zamówienie oświadcza, że posiada pełną zdolność do czynności prawnych.
  4. Po złożeniu zamówienia klient, na podany przez siebie adres e-mail, otrzymuje wiadomość zwrotną z informacją o przyjęciu zamówienia wraz z jego numerem.
  5. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z zawarciem umowy handlowej ze Sklepem.
  6. Klient może wprowadzać zmiany w zamówieniu lub wycofać je w całości do momentu wystawienia dowodu zakupu. Aby dokonać zmian lub anulować zamówienia należy to uczynić przez panel na swoim koncie na www.propagandarowerowa.com lub skontaktować się telefonicznie lub mailowo z obsługą Sklepu.

  V Realizacja zamówienia

 2. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania lub anulowanie całości zamówienia).
  2. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów.

  VI Zwrot zamówionego towaru

 3. Zgodnie z ustawą z dnia 9 maja 2014 r. o prawach konsumenta Klient będący konsumentem ma prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży bez podania przyczyn, w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia dostarczenia towaru. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie pisemnego oświadczenia przed upływem terminu.
  2. W przypadku skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, Klient jest obowiązany odesłać towar niezwłocznie tj. w terminie nie dłuższym niż 14 (czternaście) dni na adres Sklepu .
  3. Wraz z towarem należy odesłać oświadczenie o zwrocie towaru z podaniem imienia, nazwiska, adresu, numerem zamówienia oraz dane niezbędne do dokonania przelewu (imię, nazwisko, adres, numer zamówienia oraz numer konta, na jakie ma zostać dokonany zwrot).
  4. Sklep ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania towaru wraz z oświadczeniem konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić Klientowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru. Sklep dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Klient, chyba że Klient zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
  5. Koszt odesłania towaru do Sklepu nie podlega zwrotowi. Sklep nie przyjmuje paczek wysłanych na koszt adresata ani za pobraniem.
 4. Zwracany towar nie może być używany, nie może nosić jakichkolwiek śladów użytkowania lub uszkodzeń oraz musi być kompletny.
 5. Zwrot towarów oferowanych przez Sklep jako używane jest możliwy na zasadach określonych w punktach 1-5, jeśli są one w identycznym, bądź niepogorszonym stanie jak w momencie ich zakupu oraz nie noszą żadnych śladów użytkowania przez Klienta.

 

VII Wymiana zamówionego towaru

 1. Bez uszczerbku dla praw Klienta będącego konsumentem w przypadku dostarczenia Klientowi towaru zgodnego z umową Klientowi przysługuje prawo wymiany danego towaru na inny rozmiar lub model w ciągu 14 dni od otrzymania produktu.
  2. Koszty przesyłki w obie strony ponosi klient.
  3. Sklep nie przyjmuje paczek wysłanych na koszt adresata ani za pobraniem.
  4. Odesłany towar nie może być używany, nie może nosić jakichkolwiek śladów użytkowania lub uszkodzeń oraz musi być kompletny.
  5. Wymiana zostanie zrealizowana w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki przez sklep.

  VIII Gwarancja i reklamacje zamówionego towaru

 2. Wszystkie towary dostępne w sklepie objęte są gwarancją producenta lub sprzedawcy.
  2. Gwarancji nie podlegają wszelkiego rodzaju przypadkowe lub celowe mechaniczne uszkodzenia ani uszkodzenia spowodowane niedbałym bądź niewłaściwym użytkowaniem. W przypadku zakupu roweru lub innych akcesoriów rowerowych przed zakupem należy zapoznać się z ogólnymi warunkami gwarancji na witrynie www.propagandarowerowa.com lub w opisie towaru
  3. Każdy reklamowany towar powinien posiadać dołączony dokument reklamacji towaru lub oświadczenie reklamacyjne zawierające opisaną przyczynę reklamacji oraz kiedy i w jakich okolicznościach wady powstały. Należy również podać swoje imię, nazwisko, adres, numer zamówienia, a także deklarację żądań (wymiana na inny egzemplarz, naprawa, zwrot gotówki).
  4. Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki, a klient zostanie poinformowany o wyniku reklamacji.

  IX Wysyłki

 3. Koszty dostarczenia towaru pokrywa Klient 
  2. Sklep realizuje zamówienia na terenie Polski oraz większości krajów europejskich.
  3. Zamówienia realizowane są za pośrednictwem firm kurierskich Pocztex oraz DPD. Dopuszcza się wysyłki za pośrednictwem innych firm kurierskich za obustronną zgodą Sklepu i Klienta.
  4. Koszt wysyłki poza granice Polski naliczany jest według taryfikatora przesyłek zagranicznych przewoźnika i jest uzależniony od kraju adresata, wielkości i wagi paczki.
  5. Maksymalny czas realizacji zamówienia na terenie Polski wynosi 14 dni roboczych.
  6. Paczki są dostarczane jedynie w dni robocze.
  7. Gdy w momencie odbierania przesyłki opakowanie nosi znamiona uszkodzenia lub ingerencji w jej zawartość osób trzecich, należy odmówić przyjęcia towaru i w obecności kuriera sporządzić protokół zgłoszenia szkody i zgłosić ten fakt obsłudze sklepu.

  X Płatności

 4. Klienci dokonujący zakupów w Sklepie wyrażają zgodę na wystawienie dokumentu sprzedaży bez podpisu.
  2. Standardowo wystawiany jest paragon, który jest dowodem zakupu. Na życzenie klienta wystawiamy również faktury VAT oraz VAT-marża. Chęć otrzymania faktury należy zgłosić przy składaniu zamówienia.
  3. Klient jest zobowiązany w momencie dostawy sprawdzić, czy paragon jest dołączony do przesyłki.
  4. Klient może wybrać następujące formy płatności:
  – przy odbiorze – należność pobiera kurier w imieniu Sklepu,
  – kartą kredytową – należność pobierana za pośrednictwem serwisu PayPro SA,
  – przelewem bankowym – należność pobierana za pośrednictwem serwisu PayPro SA,
  – bezpośrednim przelewem na numer konta podany na stronach sklepu.
  5. Istnieje możliwość zmiany formy płatności na prośbę Klienta, po konsultacji z pracownikiem sklepu
  6. W przypadku wyboru formy płatności na zasadzie przedpłaty (karta kredytowa, przelew bankowy, wpłata na konto), klient jest zobowiązany uiścić płatność w ciągu 5 dni od złożenia zamówienia. W przypadku braku płatności, po wcześniejszym poinformowaniu klienta zamówienie zostanie anulowane, a umowę uważa się za niezwartą. 

  XI Ochrona danych osobowych

 5. Administratorem danych osobowych jest firma Propaganda Karol Jakubicki, która dokonuje przetwarzania danych osobowych Użytkowników zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (t. jedn. Dz.U. z 2002 r., nr 101, poz. 926 ze zm.), Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiej i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204 ze zm.).
 6. Dane osobowe Klienta są przetwarzane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, wymaganych przez RODO.
 7. Operator Sklepu Internetowego zbiera tylko te dane, które są niezbędne do należytego świadczenia oferowanych usług, tj. realizacji złożonego zamówienia i dostawy, w tym wystawienia dowodów zakupu i prowadzenia sprawozdawczości księgowej. Dane te są poufne i nie będą ujawniane osobom nieuprawnionym.
 8. Użytkownik wyraża zgodę na przekazywanie jego danych osobowych osobom trzecim wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji usług świadczonych na podstawie Regulaminu. Niniejsza zgoda obejmuje w szczególności przekazywanie danych operatorom pocztowym, firmom kurierskim oraz serwisom obsługującym płatności internetowe w celu dokonania autoryzacji płatności na zasadach określonych w regulaminach korzystania z usług tych serwisów.
 9. Użytkownik potwierdza prawidłowość danych zawartych w formularzu rejestracyjnym.
 10. Postanowienie niniejszego paragrafu stosuje się odpowiednio w przypadku składania zamówienia bez dokonywania rejestracji.
 11. Podanie danych w formularzu rejestrowym jest niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną.
 12. Dane osobowe Użytkowników podlegają ochronie prawnej. Dane te są szczególnie chronione i zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych.
 13. Operator Sklepu Internetowego nie udostępni w żaden inny sposób, niż to wynika
  z celu działalności oraz zakresu udzielonej zgody i oświadczeń, informacji i danych o Użytkownikach jakimkolwiek innym podmiotom trzecim bez podstawy prawnej nakazującej Operatorowi Sklepu Internetowego takie działanie.
 14. Operator Sklepu Internetowego zapewnia Użytkownikom realizację uprawnień wynikających z przepisów prawa, w szczególności ustawy o ochronie danych osobowych oraz RODO, w szczególności Użytkownik ma prawo wglądu do swoich danych osobowych, w celu ich weryfikacji, modyfikacji lub wystąpienia o ich usunięcie z bazy danych osobowych Administratora.
 15. Użytkownik może wystąpić o usunięcie swoich danych osobowych, w każdej formie, między innymi poprzez:
  1. przesłanie wniosku na adres e-mail: propagandarowerowa@gmail.com.
  2. przesłanie wniosku drogą pocztową na adres siedziby Sprzedającego: Propaganda Rowerowa, Czarnomorska 13, 02-758 Warszawa
 16. Operator Sklepu Internetowego, na wniosek Użytkownika udziela informacji o przysługujących Użytkownikowi prawach oraz udziela wszelkich informacji, związanych z przetwarzaniem jego danych osobowych.
 17. Skorzystanie z prawa usunięcia własnych danych z bazy Sklepu Internetowego jest równoznaczne z wyrejestrowaniem się Użytkownika oraz wypowiedzeniem umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną.
 18. Wraz z usunięciem Konta Użytkownika Operator Sklepu Internetowego trwale usuwa dane Użytkownika i zaprzestaje ich przetwarzania.

X Postanowienia końcowe

 1. W celu korzystania z usług świadczonych na podstawie niniejszego Regulaminu klient powinien posiadać:
  – przeglądarkę internetową: Internet Explorer w wersji nie starszej niż 7.0 lub Mozilla FireFox w wersji nie starszej niż 3.0 lub Chrome (wszystkie wersje) lub Opera w wersji nie starszej niż 2,
  – włączoną obsługę Java Script,
  – aktywny adres e-mail.
 2. Promocji i rabatów nie można łączyć.
 3. Sprzedawca zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu, jednakże zmiany te nie dotyczą zamówień przyjętych do realizacji.
 4. Dane dotyczące numeru karty płatniczej i rachunku bankowego, nie są znane Sklepowi propagandarowerowa.com. Autoryzacja elektronicznych form płatności odbywa się na stronach internetowych odpowiednich banków.
 5. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego oraz Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.
 6. Wszelkie spory wynikające z umowy sprzedaży rozpatrywane będą przez sąd, którego właściwość miejscową określają przepisy Kodeksu Postępowania Cywilnego (art. 27-46).

 

POLITYKA COOKIES

 1. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu
  i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 2. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu – firma Propaganda Karol Jakubicki z siedzibą: ul. Czarnomorska 13, 02-758 Warszawa.
 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
  dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych;
  w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
  tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła.
 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
  „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych 
  w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu.
 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies 
  w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są 
  w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu
  i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 9. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.